Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 01
Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 02
Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 03
Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 04
Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 05
Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 06
Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 07
Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 08
Projekt eleganckiego apartamentu Kraków Dębniki 09

Projekt wnętrz eleganckiego apartamentu w Krakowie

powierzchnia: 50m2
rok: 2012
projektant Jakub Pszeniczny, projektant Katarzyna Pszeniczna

Wnętrze zostało zaprojektowane dla osoby lubiącej luksusowy i nowoczesny styl. Głównymi wytycznymi do projektu było stworzenie przyjemnej, komfortowej atmosfery przy użyciu naturalnych materiałów i stonowanych ciepłych kolorów. Istotnym elementem było także stworzenie eleganckiej atmosfery wnętrza, wyrażonej za pomocą wysokiej jakości materiałów i mocnych kontrastów. Pomimo tego wnętrze nie miało być nadmiernie 'sztywne', ważne było aby można czuć się w nim swobodnie.Lokal dobrze nadawał się do tego typu projektu. Mieszkanie mieści się w nowo wybudowanym bloku w Krakowie, w którym deweloper zadbał o odpowiednią wysokość pomieszczeń. Wszystkie pokoje wysokie są na ponad trzy metry, co sprawia, że mieszkanie przypomina bardziej wnętrze kamienicy niż standardowego bloku. Okna i drzwi balkonowe są także odpowiednio wyższe, dzięki czemu sam lokal ma już bardziej elegancki wyraz.

Zmiana układu funkcjonalnego wnętrza i rozmieszczenie mebli


Pierwszym etapem projektu była zmniana układu ścian wewnętrznych, które dzieliły lokal na dwa pokoje oraz oddzielną kuchnię i łazienkę. Wyburzyliśmy ścianę dzielącą sypialnię od kuchni i zamieniliśmy sypialnię z salonem aby stworzyć w nim aneks kuchenny. Pomieszczenia otworzyły się na korytarz tworząc dużą, dobrze oświetloną przestrzeń. Nowa sypialnia była na tyle duża, że udało nam się bez problemu wydzielić w niej oddzielną garderobę. Pozostały układ mieszkania pozostał bez zmian.
Następnym etapem była aranżacja wnętrza w nowym układzie. Meble kuchenne pozostały w swoim pierwotnym ułożeniu, umieszczone zostały wzdłuż krótszej ściany. Lodówka została zabudowana osobno w przygotowanej do tego wnęce. Dzięki połączeniu przestrzeni można było ustawić w kuchni wygodny stół, który wcześniej się tam nie mieścił. Meble wypoczynkowe zostały ustawione w formie narożnika, w przedpokoju umieściliśmy szafę wnękową na pełną wysokość pomieszczenia. To wszystko - postawiliśmy na minimalizm.

Dobór materiałów wykończeniowych i projekt oświetlenia


Materiały i kolory dobraliśmy zgodnie z wytycznymi: wysokiej jakości podłogi oraz meble o widocznej fakturze drewna połączyliśmy z meblami wypoczynkowymi obitymi grubo plecionym materiałem oraz chromowanymi elementami. Elegancji wnętrzu dodają także fronty kuchenne lakierowane na wysoki połysk, oraz skórzane fotele w jadalni. Całości dopełnia duży obraz2 o łagodnych barwach.
Na życzenie klienta w całej przestrzeni wprowadziliśmy delikatne podświetlenie sufitu podwieszonego, które można włączać niezależnie od pozostałych punktów świetlnych. Zapalone osobno, tworzy przyjemną nastrojową atmosferę. Pozostałe lampy są równie nastrojowe - zrezygnowaliśmy z reflektorów na korzyść nisko wiszących lamp o ciepłym zabarwieniu.

apartament Jędrzejów

Jędrzejów


Lekkie i delikatne wnętrze mieszkania.
apartament Warszawa

Komfortowy

Warszawa


Wygodne wnętrze urządzone z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów.
Mieszkanie w stylu skandynawskim

Minimalistyczne

Kraków | Ludwinów


Proste i tradycyjne wnętrze.
Wnętrze minimalistyczne Kraków

Minimalistyczne

Kraków |
Prądnik Biały


Białe minimalistyczne mieszkanie.
wnętrze luksusowego apartamentu

Luksusowy


Wygodny apartament z pięknym widokiem
dom Warszawa Zielonki

Warszawa | Zielonki


Dom jednorodzinny
mieszkanie Kraków

Nowoczesne

Kraków | Dębniki


Projekt nowoczesnego lokalu z jasnym drewnem
Klimatyczne wnętrze

Klimatyczne

Kraków | Czyżyny


Mieszkanie pełne kolorów i faktur, tworzących wyjątkową atmosferę.
Wnętrze eleganckiego apartamentu w Krakowie

Elegancki

Kraków | Dębniki


Komfortowa przestrzeń w prostym i eleganckim stylu nawiązująca do wnętrz hotelowych.
wnętrze dla mężczyzny

Miejski


Apartament zaprojektowany w męskim stylu

linki Google+: Biuro architektoniczne i projektowanie wnętrz Kraków Rzeszów        Strona używa cookies.Pokaż więcej informacji o cookies       Prawa autorskie