Projekt ekskluzywnych wnętrz hotelowych
powierzchnia: 20 x 20m2
rok: 2008
projektant: Jakub Pszeniczny
Naszym zadaniem było przeprojektowanie wnętrz hotelu, który został wybudowany w latach 70-tych i obecnie nie spełnia już standardów ani oczekiwań klientów. Do każdego z dwudziestu jednakowych apartamentów można dostać się z zewnętrznej galerii. Każde wnętrze ma niewielką powierzchnię - 20m2, jednak jest wystarczające aby zmieścić pokój i łazienkę. Dodatkowo musieliśmy dodać do każdego apartamentu aneks kuchenny, ponieważ hotel nie będzie zapewniał użytkownikom cateringu.
Ważnym elementem przy projektowaniu mini-apartamentów było zachowanie ich maksymalnej funkcjonalności, aby różne elementy stłoczone na tak małej przestrzeni nie przeszkadzały użytkownikowi w wygodnym spędzaniu czasu. Pomimo, że wczasowicze przebywają większość czasu poza hotelem, chcieliśmy zapewnić im komfortowe miejsce do relaksu po powrocie z wycieczek.
Układ funkcjonalny
Rozpoczęliśmy od czytelnego podziału wnętrza na strefy uzależnione od funkcji. Widoczny na posadzce pas dzieli apartament na część 'brudną' i 'czystą'. Strefa brudna zawiera w sobie komunikację, czyli dojście z zewnątrz do pomieszczeń, i aneks kuchenny. W strefie czystej jest sypialnia i wygodne fotele umieszczone na miękkim dywanie. Dzięki jasnej i bardziej sterylnej strefie relaksu apartament jest bardziej komfortowy niż przy standardowym układzie. W strefie czystej za ścianką znajduje się także łazienka.
Dobór materiałów i kolorystyka
W przypadku projektowania apartamentów hotelowych ważnym elementem są wysokiej jakości materiały, które świadczą o jego standardzie. Postanowiliśmy więc utrzymać wnętrze w jednolitej, kontrastowej kolorystyce wyróżniając poszczególne elementy tylko innym materiałem. Tak więc ciemne akcenty tworzą: podłoga i drzwi z egzotycznego drewna, oraz kontrastowe zdjęcia palm przykryte szklanymi taflami. Białe akcenty tworzą meble lakierowane o wysokim połysku oraz miękkie tkaniny mebli wypoczynkowych i dywanu a w łazience matowe wyposażenie z konglomeratu.
Oświetlenie
We wszystkich apartamentach zastosowaliśmy wyłącznie oświetlenie ukryte w suficie. W części wypoczynkowej i łazience są to rozproszone nierównomiernie po suficie, reflektory LED z mlecznym szkłem. Ponad częścią kuchenną znajduje się pas mocniejszego oświetlenia schowanego także za taflami z mlecznego szkła. Ze względu na jednostronne doświetlenie wnętrza większość reflektorów skupiona jest przy wejściu do apartamentu. Dodatkowo zastosowanie szklanego oddzielenia łazienki pozwala na lepsze oświetlenie tego fragmentu pomieszczenia. Także zastosowanie dużej ilości bieli sprawia, że apartament pomimo jednego okna wydaje się jasny.
Jędrzejów
Lekkie i delikatne wnętrze mieszkania.
Komfortowy
Warszawa
Wygodne wnętrze urządzone z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów.
Minimalistyczne
Kraków | Ludwinów
Proste i tradycyjne wnętrze.
Minimalistyczne
Kraków |
Prądnik Biały
Białe minimalistyczne mieszkanie.
Luksusowy
Wygodny apartament z pięknym widokiem
Warszawa | Zielonki
Dom jednorodzinny
Nowoczesne
Kraków | Dębniki
Projekt nowoczesnego lokalu z jasnym drewnem
Klimatyczne
Kraków | Czyżyny
Mieszkanie pełne kolorów i faktur, tworzących wyjątkową atmosferę.
Elegancki
Kraków | Dębniki
Komfortowa przestrzeń w prostym i eleganckim stylu nawiązująca do wnętrz hotelowych.
Miejski
Apartament zaprojektowany w męskim stylu